reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Neničte přírodu agresivními mycími prostředky - sůl do myčky

Náš seriál o ekologické domácnosti začneme představením neagresivní soli do myčky. Možná si řeknete, že ten, kdo má doma myčku, ekologii rozhodně neprospívá. Co se týká spotřeby vody a čistících prostředků však ano. Tak proč nepokračovat a nevyužít i ekologické prostředky právě pro myčky na nádobí.

Představíme si produkt značky Sonnet – Regenerační sůl do myčky 2kg

Sonett Regenerační sůl do myčky 2kgSonett Regenerační sůl do myčky 2kg

V každé myčce na nádobí je pevně zabudovaný iontový výměník, který zachycuje ionty způsobující tvrdost vody, tzn. vápník a hořčík, a měkkou vodu přivádí do myčky. Tím se má zabránit tomu, aby na sklenicích a příborech vznikaly vápenaté okraje. Je-li iontový výměník nasycený ionty vápníku a hořčíku, musí se regenerací obnovit jeho jímavost. K tomu se používá regenerační sůl, která zajišťuje výměnu iontů způsobujících tvrdost, a stará se tak o optimální výsledek mytí.

Složení: čistá hrubozrnná kamenná sůl (100 %)

Obsah: 2 kg

Země původu: Německo

Kde koupit? Sonnet – Regenerační sůl do myčky 2kg

Zásady ekologické drogerie Sonett

Výrobky jsou 100% odbouratelné, během pár dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky. Sonett odmítá používat složky škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka. Suroviny jako rostlinné oleje, éterické oleje nebo alkohol pocházejí částečně z biologicko-dynamického nebo ekologického zemědělství.
Voda použitá při výrobě je rytmizována v koloidním mixéru (biodynamické principy harmonizace vody). Původ a vlastnosti jednotlivých složek.

V solných dolech se těží SŮL, rozpouští se ve vodě a nechává se jako hrubozrnná vykrystalizovat. Tím je zbavena nečistot. Jako koncentrovaný roztok v solném zásobníku myčky zajišťuje výměnu vázaných iontů vápníku a hořčíku za ionty sodíku z regenerační soli.  Iontový výměník tak může opět dodávat měkkou vodu.

Zvláštnosti produktu

Regenerační sůl je čistá, vykrystalizovaná kuchyňská sůl, bez prostředků proti spékání, syntetických barviv a dalších přísad.

Biologické odbourávání

Kuchyňská sůl je přirozená součást našich vod. Kuchyňská sůl je sice nerostné povahy a nemusí být dále odbourávána, přispívá však – byť i relativně malým dílem – k vyššímu zatížení naší vody solí. Při střední tvrdosti vody se do odpadní vody dostává asi 40 – 50 g soli na jedno mytí.

S obalem do koše?

Celý obal je recyklovatelný.

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


devět − = 3


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.