reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Domácí müsli 3 v 1

Z ovesných vloček připravíme směs, kterou můžeme použít několika způsoby:

1. Nasypat do jogurtu a získat tak dobrou snídani, svačinu či večeři.

2. Připravit kaši zalitím vodou nebo mlékem či rostlinným nápojem, poté krátkým povařením, dosladit podle chuti medem, javorovým sirupem aj. – hodí se k snídani, lehkému obědu či večeři.

3. Smíchat s olejem a medem a umačkat, slisovat, nakrájet, zabalit müsli tyčinky (vždy po ruce kvalitní svačinka). V této variantě záleží na jemnosti umletých semínek popřípadě ořechů, které pouštějí do směsi olej – podle toho upravujeme množství oleje přidávaného.

Sypká směs do jogurtu a na kaše

  • 500 g ovesných vloček
  • 200 g strouhaného kokosu
  • 100 g bílého sezamového semínka
  • 100 g slunečnicového semínka
  • 400 g sušeného ovoce (datle, fíky, meruňky, rozinky)

Na müsli tyčinky

  • 150 ml slunečnicového, kokosového nebo sezamového oleje
  • 150 ml medu

Ovesné vločky smícháme s kokosem a opražíme na pánvi nebo vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C a pečeme/sušíme dorůžova, během pečení promícháme, vločky s kokosem musí pěkně zavonět. Necháme vychladnout.

Směs smícháme se semínky. Polovinu směsi umeleme s poloviční dávkou sušeného ovoce. Zbylé ovoce nadrobno nasekáme a vše smícháme.

V tuto chvíli máme připravenou směs do jogurtů nebo na výrobu kaše.

Müsli tyčinky
Chceme-li vyrobit müsli tyčinky, olej promícháme s medem a zalijeme ovesnou směs. Vše dobře promícháme a prohněteme. Do pekáčku či ploché vyšší mísy vložíme pečicí papír, směs dobře vmáčkneme a vpěchujeme, zakryjeme pečicím papírem a zatížíme.

Hmotu takto ponecháme alespoň 24 hodin. Z hmoty krájíme tyčinky, které balíme do celofánu.

Zdroj: Domácí müsli 3 v 1; ČT – Kluci v akci http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/1346-domaci-musli-3-v-1/ [On-line 09.11.2013]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ 2 = devět


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.