reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Flambovaná zmrzlina s ovocem v bílkové krustě

(cca 6 porcí)

 • 6 ks piškotových plátků
  6 kopečků vanilkové zmrzliny
  ovoce podle chuti (jahody, kivi, ananas, banán aj.)
  tuk na vymazání
  cukr moučka
  1 dcl vodky na flambování

na bílkový sníh:

 • 350 g cukru krystal
  180 g bílků

na cukrový rozvar:

 • 350 g cukru krystal
  180 ml vody

Nejprve si připravíme bílkový sníh. Polovinu cukru vyšleháme spolu s bílky do tuhého sněhu a zbytek vaříme s vodou tak dlouho, dokud nevznikne cukrový rozvar, tzv. “na silný řetěz”. Ten zašleháme do sněhu a necháme vychladit.
Kolečka vykrájená z piškotového plátku rozložíme na vymazaný plech, na ně dáme kousky ovoce a zmrzlinu. Vše zastříkáme bílkovou pěnou, pocukrujeme a zprudka asi čtyři minuty zapečeme v troubě. Dezert servírujeme ozdobený ovocem, přelitý hořící vodkou.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/244-flambovana-zmrzlina-s-ovocem-v-bilkove-kruste/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


2 × jedna =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.