reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Kuřecí involtini s parmskou šunkou a bazalkou 20. 6. 2011

 • sůl 2 špetky
  česnek 2 stroužky
  bazalka 8 lístků
  pepř černý mletý 1 špetka
  extra panenský olivový olej 1 dávka
  kuřecí prsa 4 kusy
  parmská šunka 4 plátky
  sýr provolone 4 plátky
  tomatová omáčka 450 ml
 • Speciální výbava:
 • potravinářský provázek

Připravte si:

4 vykostěná kuřecí prsa bez kůže, každé by mělo mít kolem čtvrt kila, 4 tenounké plátky parmské šunky, 4 tenké plátky sýru provolone, 8 velkých bazalkových lístků a další na ozdobu, 450 ml kvalitní tomatové omáčky, extra panenský olivový olej, špetku čerstvě namletého černého pepře, 2 stroužky česneku, oloupané a utřené, 2 špetky soli

Pusťte se do toho:

1. Roztopte gril na středně vysoký žár.

2. Každý kousek masa zabalte zlehka do mikrotenové fólie tak, že posadíte kuře hladkou (seřízlou) stranou na fólii a zbylou přes něj přetáhněte. Teď se pusťte do naklepávání.

3. Z obou stran plátky osolte, namelte na ně pepř a potřete utřeným česnekem. Položte kuře hladkou seřízlou částí na pracovní desku.

4. Na každý kousek masa naskládejte plátek parmské šunky, dvě půlky provolenského sýra a dva bazalkové listy. Vše perfektně zaviňte. Závitek ovažte potravinářským provázkem (2 kousky počítejte na každý závitek), přebývající kousky provázku odstřihněte. Závitky lehce potřete olejem.

5. Grilujte na medium 12 minut. Zavírejte víko grilu, jak to jen jde. Nezapomeňte však závitky každé 3 minuty otáčet, dokud nezezlátnou ze všech stran. Poté je seberte z grilu a nechte 3-5 minut odpočívat. V klidu zatím rozehřejte na pánvi tomatovou omáčku.

6. Sundejte provázky a závitky nakrájejte na plátky. Podávejte horké v tomatové omáčce se snítkou bazalky navrchu.

Zdroj: Šéf na grilu TV Prima http://www.iprima.cz/sefnagrilu/recepty/kureci-involtini-s-parmskou-sunkou-bazalkou
[On-line 19.5.2012]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


9 − = sedm


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.