reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Šafránové kuře 20. 6. 2011

 • cibule 1 kus
  citon 1 kus
  kurkuma mletá 1 špetka
  černý pepř 2 špetky
  zázvor 2 špetky
  bílý jogurt 210 ml
  citronová šťávy 250 ml
  šafrán 1 špetka
  kuře 2 kusy
  extra panenský olivový olej 210 ml
  petrželka 180 g
  horká voda 2 dávky
  hrubá sůl 2 špetky
  máslo 80 g
  červená cibule 1 kus

Připravte si:

na kuře a marinádu:

2 kuřata, každé by mělo mít asi 1,3-2 kg, špetku šafránu, trochu horké vody, 210 ml citronové šťávy, 210 ml bílého jogurtu nebo zakysané smetany, 210 ml panenského olivového oleje, 140 g nakrájené petrželky s hladkými listy, 2 špetky nakrájeného čerstvého zázvoru, 2 špetky hrubé soli, špetku černého pepře, špetku mleté kurkumy, 1 velkou cibuli, nakrájenou na kolečka

na šafránové máslo:

špetku šafránových vláken, trochu horké vody, 80 g másla, 40 ml citronové šťávy, 40 g nakrájené petrželky s hladkými listy, čerstvě namletého černého pepře

na ozdobu:

snítky petrželky, citron nakrájený na dílky, červená cibule nakrájená na plátky

pusťte se do toho:

1. Z vnitřků kuřat odstraňte tuk. Opláchněte je celá pod tekoucí studenou vodou, nechte je odkapat a osušte je kuchyňskou papírovou utěrkou. Kuře nakrájejte na 10 porcí.

2. Věnujte se marinádě. Ve velké míse prsty rozemněte šafrán. Přidejte vodu a nechte 5 minut stát. Přidejte citronovou šťávu, jogurt, olej, petrželku, zázvor, pepř, sůl a kurkumu. Vše míchejte, dokud se sůl nespojí se základem.

3. Porce kuřat vložte do velké nízké mísy, na ně naskládejte kolečka cibule. Lžící přes ně přelijte marinádu a přikryjte mikrotenovou fólií. Uložte do chladničky, nejméně na 4 hodiny. Nezapomeňte je několikrát otočit.

4. Dejte se do šafránového másla. Šafránová vlákna rozemněte v prstech do kastrůlku, zalijte vodou a nechte 5 minut odstát. Přidejte máslo, citronovou šťávu, petrželku a pepř a zahřívejte při střední teplotě, dokud se máslo docela nerozpustí.

5. Roztopte gril k přímému grilování na střední teplotu. Kartáčem rošt očistěte a potřete olejem. Porce ze stehen položte na gril jako první a to kůží dolů. Pečte je 1-2 minuty a pak stejným způsobem přidejte ostatní kousky. Všechny společně grilujte 5-6 minut, poté je obraťte, aby se nespálily. Možná vytékající tuk občas vzplane, v tom případě zachraňte porci před plameny a rychle ji dejte mimo ně. Poslední dvě minuty potírejte kuře šafránovým máslem.

6. Servírujte porce na talíře, ozdobte je petrželkou. Podávejte s nakrájeným citronem a plátky červené cibule.

tip: „Nejdřív maso grilujte kůží dolů. Tímto způsobem se tuk snadněji rozpustí, kůže se udělá dokřupava a také riziko vzplanutí tím snížíte. Buďte však ve střehu a v případě, že máte kuře v plamenech, hned je přemístěte na chladnější místo na grilu.“

Zdroj: Šéf na grilu TV Prima http://www.iprima.cz/sefnagrilu/recepty/safranove-kure
[On-line 19.5.2012]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


5 + tři =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.