reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Paté di verdura

Zeleninová terina (4 porce)

 • 4 pórky
  2 mrkve
  hrst zelených fazolek
  5 barevných paprik
  olej extra virgin
  12-16 plátků želatiny
  4 dl smetany
  citronová šťáva
  sůl, pepř

Ve vroucí vodě spaříme pórky, dlouhé listy necháme stranou na obalení formy. Tvrdší části pórku nakrájíme na půlky a ještě rozkrojíme tak, aby se vešly do formy. Mrkev nakrájíme na proužky a spolu s fazolkami spaříme ve vroucí vodě. Papriky upečeme v troubě na maximum, aby se kůže dobře oloupala. Jednu červenou a jednu žlutou papriku rozmixujeme s kapkou olivového oleje a citronovou šťávou.
V hrnci ohřejeme smetanu, přidáme paprikový krém a želatinu, kterou jsme předtím namočili do vody. Vše promícháme, aby se směs spojila, ale nevaříme. Ochutíme solí a pepřem.
Dno formy vyložíme dlouhými listy pórku tak, aby přesahovaly ven a mohli jsme potom formu zabalit. Na ně skládáme pórky, vrstvu krému, mrkev, opět krém, fazolky, krém, papriky, krém a nakonec opět pórek. Zalijeme poslední vrstvou krému a zabalíme pórkovými listy.
Terinu necháme v lednici do druhého dne ztuhnout.

Zdroj: S Italem v kuchyni iprima TV Prima Makro http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Pate-di-verdura/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


2 × = šestnáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.