reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Tříbarevný koláč s tvarohem

na první vrstvu:

 • 200 g másla
  200 g cukru krystal
  2 vejce
  4 lžíce kakaa
  4 lžíce vody
  400 g polohrubé mouky
  1/2 kypřícího prášku

na druhou vrstvu:

 • 6 měkkých tvarohů
  200 g cukru krystal
  1 vejce
  rozinky
  1 vanilkový lusk
  1 limeta

na třetí vrstvu:

 • 3 vejce
  200 g cukru krystal
  7 lžic oleje
  5 lžic vody
  250 g polohrubé mouky
  1/2 kypřícího prášku
  1 citron

Začneme první vrstvou: do povoleného másla zašleháme cukr a postupně i vejce. Kakao rozmícháme ve vodě a kypřicí prášek v mouce a vše spojíme v hladké těsto, které rozetřeme do vymazaného, moukou vysypaného plechu.
A teď vrstva druhá: do tvarohu s cukrem přidáme vejce, rozinky, vanilková semínka a nastrouhanou kůru z limety. Důkladně promícháme, opatrně rozetřeme na první vrstvu.
Můžeme se pustit do třetí a poslední: vejce rozšleháme s cukrem, olejem a vodou, přidáme trochu citronové kůry a mouku s kypřícím práškem, vše zlehka spojíme a naneseme na vrstvu tvarohovou.
Koláč pečeme na 160 stupňů asi 45 minut, ale nezapomeneme ho hlídat, protože každá trouba peče jinak.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/181-tribarevny-kolac-s-tvarohem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− jedna = 6


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.