reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Vaječná omeleta

Potřebujeme:

  • 3 vejce pokojové teploty,
  • 2 lžíce másla,
  • 1 lžičku strouhaného ementálu,
  • sůl, pepř

Nastavíme plamen asi tak na polovinu, na něj položíme prázdnou a suchou pánev, jen aby se zahřála. Zatím, co se hřeje, připravíme si vejce. Na pánvi průměru asi 15 cm se dá dělat omeleta ze dvou až tří vajec.

Vejce rozklepneme do misky, mírně osolíme, přidáme čerstvě mletý pepř. Vajíčka ZLEHKA promícháme – nesmíme je přešlehat, tak budeme mít omeletu mnohem nadýchanější, než když vejce vyšleháme moc.

Na čem omelety smažit? Po všech zkušenostech a zkouškách s různými oleji vychází jako nejlepší olivový olej. Do pánve nalijeme 1/2 lžičky olivového oleje a k němu přidáme 1/2 lžičky másla, aby měla omeleta trochu máslovou příchuť. Když vidíme, že se z pánve kouří, nalijeme vajíčka. Nyní musíme chvíli počkat. Trvá to asi 5 vteřin a dokola se začne dělat krajkový lem. Okraj se začne vlnit, napočítáme do pěti a pak lžící nebo obracečkou přesuneme trochu okraj omelety ke středu a ještě kapalná vajíčka z vrchu přelijeme k obvodu pánve na uvolněné místo. Tento postup několikrát zopakujeme, až získáme polotekutou směs. Pánví zatřeseme, omeleta by se měla volně pohybovat, potom pánev nakloníme, přidáme sýr a omeletu buď sklepeme, nebo přeložíme na třetiny. Ihned ji přesuneme na talíř a potřeme zbylým kouskem másla.

Toto je to nejrychlejší jídlo, které si můžeme udělat, je hotové za pár vteřin. Můžeme ji ozdobit trochou řeřichy nebo petrželky nebo na ni nasypat trochu parmazánu. Omeleta je zvenku jemná a trochu osmažená, ale vevnitř je měkká a kyprá. Báječné, lehké, lahodné jídlo, přitom hotové za chviličku.

Zdroj: TV Nova Tescoma s chutí http://tescoma.nova.cz/clanek/novinky/vajecna-omeleta-8-10-2010.html

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× 1 = osm


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.