reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Vaječná tlačenka

na aspik:

 • 500 ml vody
  25 g kořenové zeleniny
  25 g cibule
  bobkový list
  nové koření
  pepř
  38 ml octa
  4 g cukru
  2 g soli
  80 g želatiny

na vaječnou tlačenku:

 • 350 g vajec
  275 g aspiku
  100 g sterilovaného hrášku
  100 g mrkve
  100 g celeru
  45 g sterilované kapie
  80 g sterilovaných okurek
  250 g majonézy
  ocet
  sůl
  pepř

na omáčku:

 • majonéza
  nálev ze sterilovaných okurek
  sůl
  pepř

Nejprve si připravíme aspik. Očištěnou zeleninu a cibuli nahrubo nakrájíme a vložíme do vody spolu s novým kořením, bobkovým listem a pepřem. Přidáme sůl, cukr a ocet a asi 10 minut provaříme. Vývar scedíme, necháme lehce zchladnout a poté do něj vmícháme želatinu. Až se želatina rozpustí, dáme do chladu, a počkáme, až bude mít aspik medovou konzistenci.
Do části aspiku ztuhlého do medové konzistence vmícháme hrášek, nadrobno nakrájenou vařenou mrkev a celer, sterilované kapie, okurky a natvrdo uvařená vejce nakrájená na větší kusy. Přidáme majonézu a dochutíme octem, solí a pepřem. Připravenou směs vlijeme do formy vyložené potravinářskou fólií a dáme do chladu. Vaječnou tlačenku podáváme s omáčkou, kterou vymícháme z majonézy, nálevu z okurek, a trochy soli a pepře.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/464-vajecna-tlacenka/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ čtyři = 11


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.