reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Velikonoční pečivo

 

  • Těsto jako na mazanec
  • Rozinky
  • oloupané mandle
  • vejce na potření

Z vykynutého těsta nakrájíme stejné kousky, které rozválíme na válečky, na koncích je necháme tlustší a provlékneme je. Na jednom konci utvoříme hlavičku, do které zapíchneme na zdůraznění oči rozinky, jako zobáček sloupnutou mandli, druhý konec nastříháme několikrát jako ocásek. Z části těsta uděláme zajíce tak, že kousky těsta opět rozválíme na tlustší válečky, na jednom konci nařízneme jako dvě nohy, druhý konec bude hlava s očima z rozinek, čumáček z mandle a nastříhneme uši. Zbylé těsto nakrájíme na menší kousky a stočíme je. Těsto přendáme na tukem potřený plech a necháme ještě několik minut kynout, potom je potřeme rozšlehaným vejcem s mlékem a v dobře vyhřáté troubě upečeme. Vychladlé pečivo podáváme pocukrované nebo pokapané medem.

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× 8 = třicet dva


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.