reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Buchty

Suroviny

  • hladká a polohrubá mouka
  • cukr krupice
  • droždí
  • sůl
  • mléko
  • tuk 1 kostka
  • olej

Do dřevěné zadělávačky vsypeme menší část polohrubé mouky a větší část hladké mouky. Vytvoříme v mouce důlek.Do důlku dáme 6 lžic krupicového cukru a rozdrobíme droždí. Na okraje nasypeme lžičku soli.Na rozdrobené droždí v důlku nalejeme vlažné mléko, lehce zamícháme.

Dáme rozehřát kostku tuku (postačí pouze 3/4). Tuk vmícháme do kynoucí hmoty tak, aby se žhavý tuk nesetkal přímo s kynoucím droždím. Dobře promícháme (prohněteme) a dáme na teplé místo kynout – pod utěrku.Máme-li čas, prohněteme po vykynutí těsto ještě jednou, tzv. ho opakovaně srazíme.Těsto vyklopíme na pomoučený stůl a rozdělíme na 24 ks budoucích buchet. Každý díleček rozplácneme, naplníme omastou a zabalíme. Spoj buchty orientujeme na dno pekáče, vymaštěného trochou oleje. Každou buchtu v oleji namočíme v místě spojení s následující (proti lepení).

Plný pekáč vložíme do trouby a pečeme nejprve na 120 °C cca 25 minut (buchty ještě kynou), pak dopečeme na 170°C dalších 25 minut (posledních 5 minut pouze spodní ohřev).Buchty vyklopíme na prkénko a necháme chladnout.Před podáváním pocukrujeme práškovým cukrem.

Zdroj: Buchty; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/buchty  [On-line 20.12.2014]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


osm − = 1


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.