reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Čokoládový dort s hruškovým kompotem

 • 500 kg hořké čokolády
  200 g másla
  4 žloutky
  100 g hladké mouky
  100 g cukru.
  10 bílků
  100 g cukru
  olej a mouku na vysypání formy
 • 6 hrušek,
  celá skořice, badyán a hřebíček – dle obliby a chuti
  citronová šťáva a kůra
  100 g cukru

Hořkou čokoládu a máslo necháme společně rozpustit v mikrovlnné troubě. Mezitím si v misce vyšleháme 4 žloutky se hladkou moukou a sto gramy cukru. Směs postupně vmícháme do vychladlé čokolády. Deset bílků vyšleháme do tuhého sněhu a přisypeme sto gramů cukru. Vše důkladně promícháme a nalijeme do vymazané a moukou vysypané dortové formy. Pečeme při teplotě sto sedmdesát stupňů Celsia zhruba dvacet minut.

Hruškový kompot si připravíme ze šesti hrušek, které oloupeme a nakrájíme na čtvrtiny. Dáme do hrnce a přidáme celou skořici, badyán a hřebíček. Dochutíme citronovou šťávou a citronovou kůrou. Navrch nasypeme sto gramů cukru a necháme zhruba patnáct minut vařit.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/401-cokoladovy-dort-s-hruskovym-kompotem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× 5 = čtyřicet


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.