reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Domácí bezlepkové těstoviny

  • 400 g bezlepkové mouky
    4 vejce
    sůl
    voda dle potřeby

Smícháme bezlepkovou mouku, vejce a špetku soli a postupně přidáváme vodu, až těsto drží pohromadě. Pořádně prohněteme a vyválíme na pomoučeném vále na tenký plát, který pak necháme zaschnout, aby se těsto nelepilo. Nesmíme ho ale přesušit, jinak by se lámalo a špatně krájelo. Podle potřeby si můžeme nakrájet nebo pomocí strojku vytvořit tenké nebo široké nudle. Těstoviny požadovaného tvaru dáme vařit do osolené vody, nebo je vysušíme a můžeme je skladovat. Uvařené těstoviny scedíme a propláchneme horkou vodě, aby se neslepily. Pokud je ale nebudeme servírovat hned, propláchneme je naopak ve vodě studené a před podáváním ohřejeme.
Tímto způsobem si mohou domácí těstoviny připravit i všichni ostatní, kteří celiakií netrpí. Jen vymění bezlepkovou mouku za běžnou hladkou pšeničnou. Můžou tak vytvořit širokou škálu přílohových těstovin nebo tenké nudle do poctivého silného vývaru.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/263-domaci-bezlepkove-testoviny/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


šest + 4 =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.