reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Houbová omáčka

na základní bílou omáčku:

 • cibule
  máslo
  hladká mouka
  hovězí vývar
  smetana
  sůl
  pepř
  citrón

na houbovou omáčku:

 • čerstvé nebo mražené hřiby
  cibule
  máslo
  sůl
  pepř
  citrón
  plochá petržel

Nejdříve si připravíme základní bílou omáčku: Na másle podusíme jemně pokrájenou cibuli, zaprášíme ji moukou, krátce osmažíme a zalijeme vývarem. Omáčku za stálého míchání prováříme asi půl hodiny. Na závěr ji zjemníme smetanou a dochutíme solí, pepřem a citrónovou šťávou. Krátce povaříme a přecedíme přes jemné síto.
A můžeme se pustit do houbové omáčky. Na másle podusíme cibuli, poté přidáme pokrájené houby, vše osmahneme a přidáme citrónovou šťávu. Po 5 minutách dušení zalijeme základní bílou omáčkou a společně vaříme asi 20 minut. Na závěr dochutíme a přidáme posekanou petržel. Servírujeme s knedlíkem.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/360-houbova-omacka-bonus/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


5 × = čtyřicet pět


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.