reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Kachní prsa na směsi mladých salátů 20.06.2011

 • rukola 250 g
  hrubá sůl 1 špetka
  pepř černý mletý 1 špetka
  cherry rajčátka 250 g
  kachní prsa 1 kus
  piniové oříšky 150 g
  červené víno 150 ml

Připravte si:

1 kachní prsa, 150 g piniových oříšk, 150 ml červeného vína, čerstvě namletý pepř, hrubozrnnou sůl, 250 g cherry rajčátek, 250 g rukoly, trochu ořechového oleje

Pusťte se do toho:

1. Kachní prsa nasolte a opepřete po obou stranách.

2. Očistěte gril a rozpalte ho.

3. Na mřížku posaďte litinovou pánev a na ni kachní prsa. Grilujte je 10 minut po každé straně, nezapomeňte je obracet. Přidejte na gril v alobalové misce piniové oříšky a trochu je opražte. Za 2 minuty je sundejte z grilu.

4. Kachní prsa sundejte z pánve a tuk z ní vylijte. Pánvičku nemyjte, naopak do ní nalijte červené víno a výpeky s vínem nechte redukovat na plotně nebo na grilu. Redukovaný dresing nechte vychladnout.

5. Nakrájejte kachní prsa, rajčátka a rukolu a vhoďte je do salátové mísy. Zakápněte ořechovým olejem, posypte piniovými oříšky a můžete servírovat.
Zdroj: Šéf na grilu TV Prima http://www.iprima.cz/sefnagrilu/recepty/kachni-prsa-na-smesi-mladych-salatu
[On-line 19.5.2012]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× 7 = dvacet jedna


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.