reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Kapr na modro se zeleninou juliennes a křenovou omáčkou

 • 4 porce kapra s kůží
  citron
  2 l vody
  2 cibule
  2 mrkve
  ½ celeru
  200 ml bílého vína
  100 ml vinného octa
  200 ml vody
  celý pepř
  nové koření
  bobkový list
  sůl

na zeleninu juliennes:

 • celer
  mrkev
  pórek
  sůl
  pepř

na křenovou omáčku:

 • čerstvý křen
  majonéza
  cukr krupice
  smetana
  pažitka
  bílý pepř
  sůl

Kapra (nejlépe šupináče) naporcujeme, zakapeme citronem, dáme do ledničky, a než se odleží, uděláme si takzvanou rybí várku: nahrubo nakrájenou cibuli, mrkev a celer, celý pepř, nové koření a bobkový list zalijeme vinným octem, bílým vínem a vodou, osolíme a 20 minut povaříme. Potom přidáme porce kapra a 15 minut udržujeme těsně pod bodem varu, aby se maso nerozpadlo. Měkkého kapra vyjmeme, a než vychladne, připravíme si zeleninu juliennes: na tenké nudličky nakrájený celer a mrkev zalijeme horkou vodou, osolíme, opepříme a velmi krátce povaříme. Na závěr přidáme nudličky pórku, přiklopíme pokličkou a necháme dojít.
Jako poslední si připravíme křenovou omáčku: do majonézy přidáme podle chuti nastrouhaný křen, trochu cukru, bílého pepře a soli, všechno zalijeme smetanou a potom vmícháme nasekanou pažitku.
Kapra na modro servírujeme na talíře spolu se zeleninou juliennes a křenovou omáčkou.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/52-kapr-na-modro-se-zeleninou-juliennes-a-krenovou-omackou/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


5 × = třicet pět


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.