reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Punčový dort

na piškotové korpusy:

 • 12 ks vajec
  300 g krystaového cukru
  400 g mouky

na náplně:

 • rybízový džem
  0,8 l vody
  0,7 l cukru
  3 g agaru
  žlutá a červená potravinářská barva
  4 citrony
  podle chuti rum

na potažení a ozdobení:

 • fondánová nebo cukrová poleva
  marcipánové ozdoby

Nejdříve si připravíme těsto na piškotové korpusy. Celá vejce spolu s cukrem vyšleháme ve šlehacím strojku. Do vyšlehaných vajec velmi zlehka ručně vmísíme prosátou mouku a ihned těsto vlijeme do připravené dortové formy na pečení. Vložíme do trouby a pečeme na cca 180°C podle výšky dortové formy. Upečený korpus lehce poprášíme moukou a ještě za tepla otočíme vzhůru dnem nahoru, a tak jej necháme vychladnout. Takto si připravíme alespoň dva korpusy.
Mezitím si ve vodě rozvaříme cukr, přidáme zálivku z agaru, rozmíchaného ve vlažné vodě, a necháme projít varem.
První piškotový korpus podélně rozkrojíme na dva pláty, jeden potřeme džemem a dáme na dno dortové formy.
Do dvou misek nalijeme rozvar z cukru a agaru, který nám mezitím trochu vychladl, jednu část obarvím potravinářskou barvou do žluta, druhou do červena. Obě i zbytek čirého rozvaru dochutíme citronovou šťávou a rumem.
Další korpus nakrájíme na silné plátky, které máčíme střídavě ve žluté a červené části rozvaru a vykládáme jimi formu tak, aby se uvnitř vytvořily barevné kroužky. Průběžně proléváme čirým zbytkem rozvaru, aby byl dort šťavnatý. Nakonec ho přiklopíme druhou polovinou korpusu, kterou stejně jako tu první potřeme džemem, naposledy přelijeme rozvarem, překryjeme fólií, pomocí talíře stlačíme a dáme minimálně na 3 hodiny zaležet do lednice.
Po zaležení přelijeme dort cukrovou nebo fondánovou polevou (tu zakoupíme ve specializované prodejně) a nazdobíme podle fantazie marcipánovými nebo čokoládovými tvary.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/54-puncovy-dort/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


1 + pět =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.