reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Krůtí šunka

Potřebujeme:

  • 1 kg krůtího masa
  • 5 g Pragandy
  • 15 g soli
  • 200 ml vody
  • 1 lžičku moučkového cukru
  • 2 lžičky medu

Dokonale vychlazené maso nakrájíme na kostičky ccy 1-1,5 cm velké, dáme do vychlazené mísy nebo robotu, přidáme sůl, cukr a mícháme minimálně 20 minut, než se hmota spojí. Část hmoty odebereme, semeleme a vrátíme k masu. Přidáme med, případně další koření a necháme v ledničce minimálně do druhého dne odležet.

Vyložíme formu mikrotenovým sáčkem, naplníme masem, přikryjeme sáčkem, formu uzavřeme a přitlačíme víko dostatečnou silou. Formu vložíme do hrnce s vodou již ohřátou na cca 80 stupňů Celsia a při této teplotě šunku „vaříme“ dvě hodiny. Poté, pokud je to ještě možné, formu ještě více stlačíme a necháme řádně vychladit (klidně přes noc).

Zdroj: Krůtí šunka; TV Nova Tescoma s chutí  http://tescoma.nova.cz/clanek/novinky/kruti-sunka-23-10-2014.html [On-line 29.10.2014]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× 7 = padesát šest


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.