reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Litý koláč s ovocem

 • 0,6 kg polohrubé mouky
  2 prášky do pečiva
  0,5 kg cukru krystal
  6 vajec
  300 ml oleje
  citron
  vanilka
  mléko/smetana
  ovoce dle chuti

na drobenku:

 • 250 g hladké mouky
  100 g cukru krystal
  1 vejce
  125 g povoleného másla
  1 prášek do pečiva

Mouku s práškem do pečiva, cukr, vejce, olej, citronovou kůru a semínka z vanilky smícháme v hladké těsto, které podle potřeby zředíme mlékem či smetanou. Těsto vlijeme do vymazaného plechu vysypaného polohrubou moukou a zasypeme ovocem a drobenkou, vypracovanou z hladké mouky, cukru, prášku do pečiva, vejce a másla.
Koláč dáme do předehřáté trouby a pečeme asi půl až třičtvrtě hodiny na 200°C, ale protože každá trouba peče jinak, je dobré propečení vyzkoušet pomocí špejle.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/428-lity-kolac-s-ovocem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


7 × devět =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.