reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Vídeňský řízek

 • telecí kýta (kotleta)
  hladká mouka
  vejce
  mléko
  strouhanka
  sůl
  přepuštěné máslo

Na vídeňský řízek je potřeba kvalitní telecí – kýta nebo kotleta. Vídeňský řízek se musí dobře rozklepat, nejlépe přes potravinovou fólii. Osolíme, obalíme v trojbalu. Smažíme do zlatova. Skutečně delikátní chuť docílíte smažením řízku na přepuštěném másle, které připravíme následovně:
Máslo rozehřejeme a „vaříme“ při teplotě cca 110 – 120 °C. Musíme vyvařit syrovátku obsaženou v másle, což je to cca 20 – 30 % obsahu (dle výrobce). S ubývajícím množstvím vody (syrovátky) se teplota postupně zvýší. Máslo vzkypí – vypění a zbylá syrovátka dostane zlatavou barvu, v tu chvíli okamžitě stáhneme z plotýnky! Musíme dávat pozor na silná dna hrnců, protože teplota tzv. „dochází“! Máslo necháme částečně zchladnout a slijeme, zlatavé drobečky syrovátky použijeme třeba do nádivky nebo knedlíků (mají výborné máslové aroma). Takto připravené máslo používáme jako olej, už se nepřepaluje a má výraznou máslovou chuť.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/431-vidensky-rizek/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


šest − = 3


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.