reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Pečená baby kuřátka plněná divokou rýží, s liškami

 • 8 kukuřičných baby kuřátek,
  400 g divoké rýže,
  0,5 l bílého vína,
  3 cibule,
  6 stroužků česneku,
  sůl, pepř,
  2 citrony,
  600 g lišek,
  tymián čerstvý,
  petržel čerstvá placatá,
  250g másla

Na oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibulku, česnek a tymián, na základ nasypeme rýřži, orestujeme ji a zalijeme částí vína. Lehce povaříme a dáme stranou zchladnout.
Mala kuřátka očistíme, osolíme, opepříme a naplníme je připravenou rýží. Vložíme je do pekáčku/remosky, na který jsme dali předem restovat zbytek cibulky a česneku. Na každé kuřátko položíme kolečko citronu, pár lístků tymiánu a plátek másla a vše ještě podlijeme trochou vína. Pečeme je v troubě 30 – 45 minut při 200 stupních Celsia. Při pečení kuřátka obracíme, aby se opekla ze všech stran a přeléváme výpekem. Poté přisypeme očištěné lišky a dopékáme při dalších cca 30 – 45 minut. Doba pečení závisí na teplotě pečení a na tom, používáme-li troubu nebo remosku.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/424-pecena-baby-kuratka-plnena-divokou-ryzi-s-liskami/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


2 × = osmnáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.