reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Pizza à la Jiří

(cca 5 – 10 ks)
na těsto:

 • 900 g hladké mouky
  10 g droždí
  10 g cukru
  1 lžíce olivového oleje
  cca 500 ml vody
  20 g soli

na obložení:

 • mozzarella
  smetana ke šlehání
  sýr s modrou plísní
  anglická slanina
  cibule
  chilli papričky

Hladkou mouku smícháme se solí, droždím, cukrem, olivovým olejem a vlažnou vodou. Vypracujeme tužší hladké těsto, které se nelepí, z něhož vytvoříme jednotlivé bochánky. Ty naskládáme do vyššího plechu lehce poprášeného moukou, který přikryjeme, aby těsto neoschlo a necháme asi hodinu při pokojové teplotě nakynout.
Pak těsto vytáhneme do tenké placky pouze se zvýšenými okraji, posypeme nastrouhanou mozzarellou, zakápneme smetanou ke šlehání, přidáme plátky sýra s modrou plísní a anglické slaniny, a kolečka cibule. Kdo má rád pizzu ostřejší, může přidat nakrájené chilli papričky. Pečeme nejlépe v peci, nebo i v troubě vyhřáté na 250 stupňů zhruba 5 minut.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/304-pizza-a-la-jiri/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


4 + = sedm


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.