reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Zeleninový dort

na pomazánku:

 • svazek pažitky
  250 g másla
  250 g pomazánkového másla
  cca 120 ml smetany
  sůl
  bílý pepř

na dort:

 • chlebová směs

na ozdobení:

 • čerstvá pažitka
  různé druhy zeleniny
  saláty
  feferonky
  bylinky

Nejprve si připravíme pomazánku či krém. Najemno nasekanou pažitku smícháme s povoleným máslem, pomazánkovým máslem, špetkou soli a pepře, smetanou a pažitková pomazánka na housku, jednohubky, či v našem případě na přípravu slaného dortu, je hotová.
Ze zakoupené chlebové směsi upečeme v dortové formě chléb. Po vychladnutí ho prokrojíme na tenké pláty, které spojíme pažitkovou pomazánkou. Stejnou pomazánkou potřeme dort shora i po stranách a boky ozdobíme čerstvou pažitkou, kterou převážeme stužkou či přírodním lýkem, aby neopadávala. Dort ozdobíme různými druhy zeleniny a salátů, feferonkami, bylinkami, prostě: Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/309-zeleninovy-dort/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ osm = 11


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.