reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Rajčatová polévka s mušlemi

 • mušle slávky -1kg (čerstvé)
  drcená rajčata -0,5 kg
  šalotka – 0,1kg
  česnek – 5 stroužků
  mrkev – 0,2 kg
  řapíkatý celer – 0,2 kg
  bazalka čerstvá – 1 svazek
  bílé víno – 0,5 l (suché)
  olivový olej -0,2 l
  sůl, pepř
  citron 2 ks
  bílý chléb pro přípravu krutonů

Dobře proprané a přebrané mušle dáme do hrnce na rozpálený olivový olej. Krátce je orestujeme a zalijeme bílým vínem. Přikryjeme je poklicí a dusíme 2 min.
Poté otevřené mušle vyndáme z hrnce a oddělíme maso ze schránek. Maso uschováme a schránky vyhodíme. Vývar z mušlí přecedíme do čisté nádoby a uschováme jej.
V jiném hrnci orestujeme na olivovém oleji mrkev a řapíkatý celer. Přidáme šalotku, česnek, krátce podusíme a přidáme drcená rajčata. Základ zalijeme vývarem z mušlí a vložíme snítku bazalky. Vše povaříme 20 minut, mezitím si nachystáme opečený chléb s trochou česneku. Na závěr přidáme do polévky maso z mušlí. Dochutíme solí, pepřem, citronovou šťávou.
Podáváme s opečeným chlebem (krutony) a čerstvou bazalkou.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/383-rajcatova-polevka-s-muslemi/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− 3 = dva


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.