reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Šátečky z listového těsta

Potřebujeme:

Těsto:

  • 500 g listového těsta polotovar,
    1 vejce na potření

Náplň:

  • 200 ml smetany ke šlehání,
  • 200 g měkkého tvarohu,
  • 1 balíček vanilkového cukru,
  • 100 g moučkového cukru,
  • 300 g čerstvého ovoce (jahody, maliny, kiwi, hroznové víno, mango, pomeranč a jiné)

Těsto rozválíme na plát 30 x 50 cm a rozkrájíme na čtverce 10 x 10 cm. Čtverec přeložíme úhlopříčně na polovinu a utvoříme trojúhelník. Od přeložení nařízneme pruh široký 1 cm podél obou stran ležících proti přeložení a u vrcholu ponecháme1 cm nedoříznutého těsta. Trojúhelník rozložíme zpět na čtverec, volné okraje těsta provlékneme a přeložíme na druhou stranu. Šátečky z těsta rozložíme na plechy a potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme v předehřáté troubě na 200 °C asi 30 minut.

Po upečení necháme vychladnout na kovové mřížce. Smetanu vyšleháme s vanilkovým cukrem. Tvaroh smícháme s cukrem a lehce vmícháme do šlehačky. Pomocí cukrářského sáčku s hladkou trubičkou nastříkáme náplň do středu korpusů. Ovoce očistíme a nakrájíme. Zákusky ozdobíme a ihned podáváme, dokud jsou křehké.

Zdroj: TV Nova Tescoma s chutí http://tescoma.nova.cz/clanek/novinky/satecky-z-listoveho-testa-5-5-2010-2.html

You must be logged in to post a comment.


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.