reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Sýrový dort se slanými a sladkými ořechy

 • toastový chléb
  tvrdý sýr (plátky)
  čerstvý termizovaný sýr
  smetana
  vlašské ořechy
  barevné papriky
  mletá sladká paprika
  chilli papričky
  pažitka, petrželka
  sůl
  pepř
  cukr na karamel

Nejprve vyšleháme čerstvý termizovaný sýr se smetanou a solí. Vzniklou hmotu rozdělíme na tři části a postupně dochutíme:
Do první přisypeme mletou sladkou papriku a najemno nakrájené barevné čerstvé papriky, do druhé nameleme pepř a přidáme nasekané ořechy. Poslední část krému obarvíme do zelena nasekanou pažitkou a petrželkou a pro dosažení ostřejší chuti přidáme nadrobno nakrájené zelené chilli papričky. Dno vymazané dortové formy vyložíme toastovým chlebem, přidáme vrstvu paprikového krému, poklademe plátkovým sýrem, který potřeme další tenkou vrstvou krému. Pokračujeme stejným způsobem, dokud nevystřídáme všechny tři barevné varianty. Dort můžeme podle vlastní chuti doplnit další vloženou vrstvou toastového chleba či obohatit plátky šunky. Poslední horní vrstvu vytvoříme z toastového chleba, dort překryjeme alobalem a dáme do lednice nejméně na 2 hodiny zaležet.
Mezitím si připravíme slané a karamelové ořechy na ozdobu. Navlhčené půlky ořechů posolíme, necháme oschnout a pak několik minut zapečeme v troubě. Další část půlek vlašských ořechů máčíme v karamelu a na olejem potřeném alobalu necháme oschnout. Ze zbylého karamelu můžeme pomocí vařečky tvarovat sladké spirály nebo paličky, které se budou na dortu skvěle vyjímat.
Po zaležení dort potřeme šlehačkou nebo zbytkem krému a po obvodu obalíme strouhanými ořechy (případně mletou papriku či plátky mandlí). Dozdobíme podle fantazie šlehačkou, připravenými půlkami slaných a karamelových ořechů. Další vhodnou ozdobou jsou i chilli papričky, mletý pepř, čerstvá pažitka a petrželka. A samozřejmě spirálky a paličky z karamelu.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/39-syrovy-dort-se-slanymi-a-sladkymi-orechy/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× dva = 12


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.