reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Ořechové rohlíčky

na těsto (cca 30 ks)

 • 50 g cukru
  325 g hladké mouky
  150 g hrubé mouky
  275 g másla
  1 vejce
  20 g sušeného mléka
  20 g droždí
  85 ml vody
  špetka soli

na ořechovou náplň

 • 110 ml vody
  1 citrón
  190 g cukru
  15 g glukózy (medu)
  15 g sušeného mléka
  375 g mletých ořechů
  10 g vanilkového cukru

Na vál nasypeme část hladké i hrubé mouky, přidáme celé vejce, kousky povoleného másla a rozdrobené droždí. Začneme s hnětením, během kterého postupně přisypáváme zbytek surovin a opatrně přiléváme vodu, dokud nevznikne pevné tvárné těsto. To dáme do mísy, překryjeme navlhčenou utěrkou a necháme v teple vykynout.
Mezitím si připravíme ořechovou náplň. Do vody nastrouháme kůru z omytého citronu, přidáme krystalový cukr, glukózu, sušené mléko a uvedeme k varu. Přisypeme mleté ořechy (místo vlašských ořechů můžete použít i mleté lískové), vanilkový cukr a za stálého míchání vytvoříme hustou hmotu, kterou necháme vychladnout.
Těsto ještě alespoň dvakrát přetužíme a znovu necháme vykynout. Poté vytvoříme váleček, rozdělíme ho na menší části, které pak rozválíme na malé trojúhelníky. Do každého z nich zabalíme kousek ořechové náplně a tvarujeme rohlíčky. (Ti, kteří nemají dostatečnou trpělivost, mohou místo rohlíčků vytvořit ořechový závin.)
Rohlíčky klademe na vymazaný plech, potřeme žloutkem a pečeme při 230°C do zlatova asi 12 minut. Hotové posypeme moučkovým cukrem.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/41-orechove-rohlicky/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× osm = 64


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.