reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Tartaletky s krémem a ovocem

na těsto:

 • 500 g hladké mouky
  360 g másla
  1 vejce
  citrónová kůra
  160 g cukru moučky

na krém:

 • 200 ml mléka
  50 g pudingového prášku
  2 žloutky
  50 g krystalového cukru
  150 ml šlehačky

Nejdříve si připravíme těsto na košíčky. Smísíme mouku, povolené máslo, vejce, cukr, trochu nastrouhané citrónové kůry a důkladně propracujeme. Hotové tuhé těsto zabalíme do fólie a necháme nejméně dvě hodiny odležet v lednici. Ještě lepší je připravit si těsto jeden nebo i dva dny předem. Po odležení plníme do formiček a na plechu upečeme do zlatova.
Mezitím si připravíme krém. Do 2/3 množství mléka přisypeme cukr, uvedeme do varu a poté do něj nalijeme i zbytek mléka s důkladně rozšlehanými žloutky a pudingovým práškem. Důležité je neustále míchat, nejlépe metličkou, aby se neutvořily hrudky. Do vychladlého krému vmícháme šlehačku a můžeme se pustit do plnění košíčků.
Nakonec je dozdobíme podle fantazie různými druhy čerstvého ovoce, použijeme např. ananas, kiwi, meloun, jahody, maliny, ostružiny, mango, karambolu, hroznové víno, můžeme zpestřit i méně známými druhy jako je pithaya či physalis.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/58-tartaletky-s-kremem-a-ovocem/

loading...

1 comment to Tartaletky s krémem a ovocem

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


devět × = 81


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.