reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Maki suši

na ochucenou rýži:

 • 250 g krátkozrnné rýže
  500 ml vody
  2 lžíce rýžového octa
  1 lžíce cukru
  1 lžička soli

na doplnění:

 • sušené mořské řasy
  wasabi
  tuňák
  losos
  salát frizé
  okurka
  naložená bílá ředkev
  pažitka

Krátkozrnnou rýži, určenou pro přípravu suši, řádně propláchneme a uvaříme do měkka. Vsypeme ji do větší mísy, rozprostřeme po stěnách a necháme vychladit na pokojovou teplotu. Mezitím si připravíme nálev z rýžového octa, cukru a soli, který do rýže vmícháme tak, abychom ji nerozmačkali a také v ní nezůstaly hrudky. Výsledná chuť rýže by měla být lehce sladko-slano-kyselá.
Plátek sušených mořských řas položíme na rohož lesklou stranou dolů, zmenšíme ho asi o čtvrtinu a naneseme na něj rovnoměrnou vrstvu ochucené rýže tak, aby horní konec zůstal volný. Průběžně si namáčíme ruce, aby se nám na ně rýže nelepila. Potom položíme do středu na delší hranolky nakrájený filet tuňáka nebo lososa, doplníme salátem frisé, horní konec řasy potřeme tenkou vrstvou wasabi a pomocí rohože uděláme pevnou rolku, kterou necháme v pokojové teplotě. Stejný postup platí i pro maki suši s okurkou či naloženou bílou ředkví a pažitkou. Rolku pak nakrájíme na plátky a ty servírujeme.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/67-maki-susi/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


2 × = šestnáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.