reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Tvarohové dortíky s malinami

na kakaový korpus:

 • 180 g cukru krystal
  70 g hladké mouky
  40 g hrubé mouky
  180 g bílků
  100 g žloutků
  75 g oleje
  50 g kvalitního tmavého kakaa

na náplň:

 • 250 g měkkého tvarohu
  125 g másla
  50 g moučkového cukru
  20 g pudinkového prášku
  125 ml mléka
  50 g krystalového cukru
  vanilkový cukr
  limetová kůra
  čerstvé maliny

na ozdobení:

 • šlehačka
  pražené plátky mandlí
  maliny
  lístky čerstvé máty nebo meduňky

Postup přípravy kakaového korpusu (s tajnými radami přímo od šéfcukráře Vladimíra):
Nejprve z připravených vajec oddělením žloutků a bílků získáme požadované váhy. Bílky vyšleháme spolu s cukrem do tuhé pěny a to tak, že když otočíme kotlík s ušlehanými bílky dnem vzhůru, dobře vyšlehaná hmota nevypadne, ale zůstane uvnitř. U žloutků postupujeme podobně, ale u nich se nemusíme bát přešlehání. Obě vyšlehané hmoty spojíme tak, že žloutky nadlehčíme malou částí bílků a poté nadlehčené žloutky vmícháme do ostatních bílků. Tímto postupem se vyvarujeme sebemenšího poškození vyšlehané hmoty. Nyní vmísíme velice zlehka směs mouky a kakaa. Máme-li hmotu dobře promíchanou, vmícháme olej a celou směs mícháme tak dlouho, až se nám na povrchu začne lesknout. Tento postup nazýváme tzv. „utažením masy“ a speciálně u tohoto druhu korpusu nám zajistí nádherný lesk a nedrobivost korpusu, což oceníme při jeho krájení. Vzniklou hmotu vložíme do dortové formy, pečeme při 180°C zhruba asi 45 minut (záleží na výšce a šířce námi použité formy). Po upečení dort bude pevný a nádherně vonět po použitých surovinách. Správně upečený dort poznáme tak, že je-li vychladlý, přiložíme k němu ucho, dvěma prsty lehce zmáčkneme povrch a korpus nám musí zašumět asi jako když rozhrneme pěnu.

Přípravíme si tvarohovou náplň. Z pudinkového prášku, mléka a krystalového cukru uvaříme hustý krém, který zasypeme vanilkovým cukrem a dáme vychladit. Potom do něj přidáme tvaroh vyšlehaný s moučkovým cukrem, povoleným máslem a trochou strouhané limetové kůry. Obě hmoty smícháme v jednolitý krém. Z plátku kakaového korpusu vykrojíme kolečka, kterými vyložíme dna vymazaných formiček, do poloviny je zaplníme tvarohovým krémem, přidáme čerstvé maliny a ty překryjeme další vrstvou krému. Povrch opatrně zarovnáme a dáme alespoň na dvě hodiny vychladit.
Po vychlazení dortíky vyjmeme z formiček, po obvodu potřeme šlehačkou a obalíme plátky mendlí, nahoře zdobíme šlehačkou, malinami, lístkem máty nebo meduňky a případně i efektní karamelovou ozdobou, pokud ovšem budete tak šikovní jako Vladimír.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/45-tvarohove-dortiky-s-malinami/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ 7 = jedenáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.