reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Candát s ořechovou krustou na ořechovém másle s ořechovými bramborami a špenátem

 • filety candáta
  máslo
  sůl

na ořechovou krustu:

 • vaječné bílky
  toastový chléb
  mleté ořechy
  sušené chilli papričky
  citron
  pažitka
  sůl a pepř

na ořechové brambory:

 • brambory
  mleté ořechy
  máslo
  sůl a pepř

na špenát:

 • čerstvý špenát
  máslo
  mleté ořechy
  cibule
  sůl a pepř

Filety candáta naporcujeme a osolíme. Z jedné strany opečeme na přepuštěném másle a naskládáme do pekáčku. (Rybu pokládáme na plech opečenou stranou nahoru.) Pak je pokryjeme ořechovou krustou z našlehaných bílků se špetkou soli, do kterých zlehka vmícháme rozsekaný toastový chléb, mleté ořechy, chilli papričky, strouhanou citrónovou kůru, pažitku, kousek povoleného másla, sůl a pepř. (Do krusty můžete místo ořechů přidat různé druhy bylinek.) Candáta s krustou dáme asi na 10 minut zapéct do trouby na 170 stupňů do zlatova.
Mezitím si přípravíme obě přílohy – brambory a špenát. Do přepuštěného másla zamícháme mleté ořechy, část nalijeme na pánev a přidáme oloupané a nakrájené brambory, předem uvařené ve slupce. Osolíme, opepříme a do zlatova opečeme.
Na zbytku přepuštěného másla s mletými ořechy osmažíme nakrájenou cibuli, k ní přidáme po částech listový špenát, který dochutíme solí, pepřem a krátce orestujeme.
Candáta se zapečenou krustou servírujeme se špenátem a ořechovými bramborami a podle vlastní fantazie ozdobíme pažitkou a chilli papričkami.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/40-candat-s-orechovou-krustou-na-orechovem-masle-s-orechovymi-bramborami-a-spenatem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


2 + = šest


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.