reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Čevabi a pljeskavica

(4 porce)

 • 800 g předního hovězího (z mladé krávy nebo jalovice)
  špetka kypřícího prášku
  4 cl sodovky
  1 cibule
  olej extra virgin
  sůl

Maso den předem nasolíme a pak teprve nameleme. Do čerstvě namletého masa přidáme špetku kypřícího prášku, který polijeme sodovkou, aby „bublal“. Díky tomu maso zkřehne. Rukama promícháme a můžeme tvořit čevabi – stejně dlouhé válečky skládáme těsně vedle sebe po pěti kusech. Takto připravené válečky orestujeme na kapce olivového oleje, ke konci je rozdělíme, aby se dopekly ze všech stran.

Na přípravu pljeskavice si na jemno nakrájíme cibulku. Do dlaně nabereme maso, uděláme kouli a z jedné strany ji namočíme do cibule – co zůstane, to zapracujeme do masa, tak určíme množství cibulky. Z koule vytvoříme na pomokřeném prkýnku placku. Jednou rukou „pleskáme“ do masa a druhou si hlídáme okraje. Pljeskavici také orestujeme na pánvi s kapkou olivového oleje.

Zdroj: S Italem v kuchyni iprima TV Prima Makro http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Cevabi-a-pljeskavica/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ dva = 7


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.