reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Chřestová a karotková pěna s jogurtovým přelivem

 • 250 g zeleného chřestu (karotky)
  500 ml smetany
  30 g želatiny
  300 ml šlehačky
  sůl
  pepř

na jogurtový přeliv:

 • 250 g bílého jogurtu
  200 ml bílého vína
  1 šalotka
  panenský olivový olej
  pažitka
  bílý pepř
  sůl

na doplnění:

 • salát
  cherry rajčátka

Uvařený chřest nebo karotku rozmixujeme se smetanou, přidáme trochu soli a pepře, rozpuštěnou želatinu a na závěr hustou šlehačku. Zlehka promícháme, nalijeme na plech, který jsme předem navlhčili a vyložili potravinářskou fólií, a odneseme do chladu. Až pěna ztuhne, nakrájíme ji na jednotlivé porce, a podáváme s listem salátu a cherry rajčátkem. A pozor, nesmíme ji zapomenout doplnit jogurtovým přelivem, který připravím takto:
Na oleji zpěníme šalotku. Zalijeme ji vínem a vaříme tak dlouho, dokud se obsah nezredukuje aspoň na polovinu. Necháme vychladit a pak přimícháme bílý jogurt, nasekanou pažitku, sůl a pepř. Promícháme a omáčka, která se skvěle hodí ke karotkové a chřestové pěně, je hotová.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/260-chrestova-a-karotkova-pena-s-jogurtovym-prelivem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ 9 = patnáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.