reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Čokoládové soufflé s čerstvým ovocem

na těsto:

 • 20 g másla
  4 vejce
  40 g krystalového cukru
  100 g kvalitní čokolády

na vymazání misek:

 • hnědý cukr a máslo

na ozdobu:

 • maliny
  pomerančové chipsy
  pomerančový likér
  pomerančová redukce
  pomeranče
  cukr
  šlehačka
  moučkový cukr na posypání

Nejdříve si připravíme vše na dekoraci talíře. Povaříme v cukrovém rozvaru nudličky (juliennes) z pomerančové kůry a stejně tak povaříme i pomerančové segmenty. Po vychlazení přidáme pomerančový likér. Do šlehačky vmícháme pomerančovou redukci a také trošku likéru.
Teprve potom si připravíme hmotu na soufflé. Žloutky a cukr vyšleháme na horké vodní lázni, ve druhé misce smícháme změklou čokoládu a máslo. Žloutky pak vylehčíme sněhem z bílků a přimícháme k čokoládě. Důležité je, aby suroviny měly stejnou teplotu, a směs se nesrážela. Hmotu musíme míchat velmi opatrně, aby zůstala provzdušněná.
Směsí plníme misky (nikoliv až po okraj), vymazané máslem a vysypané hnědým cukrem. Vložíme na plechu do trouby a pečeme na 200 stupňů 10 až 15 minut.
Servírujeme na talíře, které podle vlastní fantazie zdobíme připravenými pomerančovými chipsy, pomerančovými segmenty a nudličkami, povařenými v cukru, malinami a šlehačkou.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/38-cokoladove-souffle-s-cerstvym-ovocem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


× 3 = šest


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.