reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Čokoládový pohár s třešněmi

4 osoby

  • 80 g másla + na vymazání
  • 1 lžíce kakaa na vysypání sklenic
  • 80 g tmavé čokolády
  • 2 vejce + 1 žloutek
  • 50 g krupicového cukru50 g hladké mouky
  • 4 lžíce třešní v brandy
  • 200 g zakysané smetany k podávání

Předehřejte troubu na 180, horkovzdušnou na 160 stupňů. Čtyři 150ml pohárky nebo formičky vymazejte máslem, vysypte kakaem a přebytek vyklepněte. Na vodní lázni rozpusťte máslo a nalámanou čokoládu.

Vajíčka, žloutek a cukr ušlehejte elektrickými metlami v míse, až směs zesvětlá, zhoustne a zdvojnásobí objem. Vlijte k ní rozpuštěnou čokoládovou směs, lžící ji zlehka zatřete a stejně postupujte s moukou. Vzniklou směsí naplňte formy do dvou třetin. (Až sem si můžete poháry připravit den předem a uchovat v chladu do doby dokončení.) Pečte na plechu 12 až 13 minut (14 minut až čtvrt hodiny, pokud jste je nechali den stát). Směs by měla po okrajích zpevnit, ale uprostřed se ještě chvět.

Každý pohár položte na talířek, uprostřed prolomte vidličkou důlek a vložte do něj třešně s trochou brandy. Poháry podávejte se zakysanou smetanou.

Zdroj: Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/cokoladovy-pohar-s-tresnemi

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


8 + = deset


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.