reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Crème brûlée

Ingredience

  • smetana ke šlehání 250 ml
  • vanilkový lusk 1 kus
  • kůra z pomeranče 1 špetka
  • práškový cukr 50 g
  • žloutek 3 kusy
  • hrubý cukr na závěr 1 dávka

1. Předehřejte si troubu na 140 °C a dejte vařit 1–2 litry vody, kterou budete potřebovat na vodní lázeň. Na mírný oheň dejte vařit smetanu.

2. Mezitím si podélně rozkrojte vanilkový lusk a hranou nože vyškrábejte jeho obsah. Poté lusk i jeho obsah přidejte k vařící se smetaně.

3. Zatímco se ohřívá smetana s vanilkou, smíchejte si ve větší nádobě žloutky s cukrem. Pozor, neměla by se vám na směsi tvořit pěna! Jakmile se smetana s vanilkou začne pozvolna vařit, odstavte ji z ohně.

4. Za stálého míchání smetanu pomalu vlijte do mísy ke žloutkům. Vzniklou směs žloutků a smetany ihned sceďte. Zvolte si buď jemnější, nebo větší sítko podle toho, zda chcete v krému ponechat vanilková zrníčka. Rozhodně nejsou na škodu.

5. Tuto přecezenou směs rozlejte pomalu a opatrně do servírovacích misek – neměly by se vytvořit vzduchové bublinky. Pokud k tomu dojde, zlehka je lžičkou odstraňte.

6. Ohnivzdorné misky naskládejte do hlubšího pekáče. Poté do pekáče opatrně vlijte připravenou vroucí vodu tak, abyste nepostříkali i krém v miskách. Výška vodní lázně by měla dosahovat výšky krému v miskách. Pekáč poté vložte do předem vyhřáté trouby.

7. Po 20–30 minutách pekáč opatrně vyjměte z trouby. Krém by měl být už dostatečně tuhý. Pokud by některé porce byly uprostřed stále tekuté, nechte je ještě chvíli odpočívat v lázni.

8. Hotový krém ochlaďte, ideálně ve studené vodní lázni. Nakonec dezert posypte hrubším bílým nebo třtinovým cukrem a flambovací pistolí vytvořte krustičku.

Zdroj: Crème brûlée; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/creme-brulee-4 [On-line 26.03.2014]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


pět × 9 =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.