reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Griliášový dort

na ořechový korpus:

 • 6 vajec
  150 g cukru krystal
  200 g mouky
  100 g lískových ořechů

na griliáš:

 • 120 g cukru krystal
  50 g lískových ořechů
  lžíce másla

na krém:

 • 450 ml mléka
  150 g cukru krystal
  70 g pudink. prášku
  400 g másla

Nejdříve si připravíme ořechový korpus: Pražené drcené lískové ořechy smísíme s moukou, čímž zabráníme tomu, aby ořechy klesly při pečení na dno korpusu. Zlehka vyšleháme celá vejce s cukrem, ručně do nich vmícháme směs mouky a ořechů a těsto ihned vlijeme do připravené dortové formy. Pečeme při 180°C asi 40 minut podle výšky dortové formy.
Pokračujeme přípravou griliáše: cukr s kouskem másla utavíme na karamel, do něj vsypeme opražené lískové ořechy a lehce je v karamelu dopražíme. Pak griliáš necháme v tenké vrstvě vychladnout na silikonové fólii..
Mezitím si připravíme krém: Část mléka s cukrem přivedeme k varu, přilijeme zbytek mléka rozmíchaný s pudingovým práškem a za stálého míchání ho pořádně provaříme. Do zchladlého základu na krém zamícháme máslo a pomletý griliáš a hotovým krémem spojíme plátky korpusu. Sesazený dort potřeme krémem shora i po obvodu a dáme do chladu.
Náš šéfcukrář svůj výtvor vylepšil originálními ozdobami – trojúhelníky z piškotových plátků s čokoládovou polevou, hoblinami z bílé čokolády, po obvodu kapkami z tmavé čokolády, zbytkem griliáše a lískovými ořechy. Vy samozřejmě vycházejte ze své vlastní fantazie a možností.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/202-griliasovy-dort/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


dva + = 3


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.