reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Grilovaný ananas s domácí zmrzlinou

Ingredience

  • třtinový cukr 60 g
  • zlatý sirup 2 lžíce
  • smetana ke šlehání 3 kelímky
  • kondenzované mléko 200 ml
  • ananas 1 kus
  • čokoládová poleva dle potřeby 1 dávka
  • lístky máty na ozdobu 1 dávka

1. Na rozehřáté pánvi si necháme do úplného rozpuštění rozehřát cukr a sirup. Jakmile je karamel hotov, tak ho přelijeme na připravený pečící papír a necháme vychladnout.

2. Mezitím si vyšleháme šlehačku. Do téměř vyšlehané smetany přidáme kondenzované mléko a ještě vyšleháme do ztuhnutí. Vychladlý karamel rozdrtíme na malé kousky a vmícháme do směsi. Nalijeme do nádoby a necháme aspoň dvě a půl hodny v mrazáku.

3. Před podáváním zmrzliny si připravíme očištěný ananas, který si nakrájíme podélně a dáme na rozehřátý gril. Grilujeme z každé strany cca tři minuty. (Pokud má někdo rád sladší, může si ananas posypat třtinovým cukrem a grilovat, než zkaramelizuje.)

4. Dezertní talíř si ozdobíme čokoládovou polevou a naservírujeme ananas a zmrzlinu s troškou vyšlehané smetany. Můžeme přizdobit lístečkem máty nebo meduňky.

Zdroj: Grilovaný ananas s domácí zmrzlinou; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/grilovany-ananas-s-domaci-zmrzlinou [On-line 19.04.2013]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


8 + = šestnáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.