reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Kuře na estragonu s provensálským bramborem

 

 • celé kuře
  čerstvý estragon
  sušený estragon
  1 dl smetana
  1 balení mascarpone
  4 dl bílého vína
  6 brambor
  provensálské koření
  máslo
  olej extra virgin
  sůl

Vykuchané kuře naplníme estragonem (čerstvým i sušeným), půlkou balení mascarpone a osolíme. Kůži kuřete pomažeme máslem, aby byla křupavá. V pánvi rozehřejeme olivový olej s kouskem másla a kuře z obou stran orestujeme. Bohatě posypeme estragonem, zalijeme vínem a dopečeme v troubě předehřáté na maximum. Čas pečení záleží na velikosti kuřete, zhruba 30 minut. Mezitím si nakrájíme brambory na malé kostičky a orestujeme je na olivovém oleji. Přidáme provensálské koření a sůl a necháme je zbarvit do zlatova.
Jakmile je kuře upečené, vyjmeme jej z pekáče a doděláme omáčku. Do základu přidáme zbytek mascarpone a opět estragon, zalijeme smetanou a bílým vínem a chvilku povaříme.
Kuře servírujeme polité omáčkou s provensálskými bramborami.

Zdroj: S Italem v kuchyni iprima TV Prima Makro http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Kure-na-estragonu-s-provensalskym-bramborem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


5 − čtyři =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.