reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Marcipánové brambory

na buflery:

 • 470 g bílků
  180 cukru krystal
  100 g pudinkového prášku
  220 g žloutků
  60 ml vody
  250 g hladké mouky

na těžkou pařížskou šlehačku:

 • 500 ml šlehačky
  300 g čokolády
  100 g 100% tuku
  200 g cukru krystal
  150 g kakaa
  cca 200 g másla (podle chuti)

na obalení a ozdobení:

 • marcipán
  cukr moučka
  kakao

Nejdříve si připravíme buflery: Bílky vyšleháme s částí krystalového cukru a pudinkovým práškem. Žloutky zase se zbytkem cukru a vodou, kterou ovšem přidáváme postupně. Žloutky zlehčíme částí bílkové hmoty, pak obě masy spojíme a postupně ještě přimícháme mouku. Pomocí cukrářského sáčku vytvoříme na plechu vyloženém pečicím papírem buflery, které pečeme asi 10–15 minut při 180 stupních, dokud nezezlátnou.
Těžkou pařížskou šlehačku si připravíme takto: Do horké smetany ke šlehání přidáme 100% tuk a cukr a vše rozvaříme. Do vroucí směsi přisypeme prosáté kakao a za stálého míchání ho důkladně provaříme. Poté přidáme čokoládu, kterou necháme rozpustit a základ máme hotový. Teď už je ho jen třeba občas promíchat a nechat vychladnout, nejlépe přes noc, a potom vyšlehat do tuhé pěny, do které na závěr zašleháme ještě máslo.
A můžeme začít připravovat marcipánové brambory: Buflery zespodu vyškrábneme lžičkou a vytvoříme důlek, který naplníme vyšlehanou pařížskou šlehačkou. Vždy dva buflery spojíme k sobě a necháme vychladit. Vychlazený základ na brambůrky obalíme do vyváleného plátku marcipánu, spoje uhladíme, lehce navlhčíme a obalíme v kakau. Marcipánový obal na jednom místě nakrojíme do křížku, pootevřeme a přidáme špetku moučkového cukru, aby dezert připomínal nakrojenou posolenou bramboru.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/474-marcipanove-brambory/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− 5 = jedna


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.