reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Matcha zmrzlina s exotickým ovocem a vánočním překvapením

Suroviny

  • vejce 4 ks
  • smetana ke šlehání 300 ml
  • čaj matcha 3 lžíce
  • cukr krupice 90 g
  • horká voda 3 lžíce
  • citronová šťáva

V misce smícháme velkou lžíci krystalového cukru a tři lžíce čajového prášku matcha. Přidáme vroucí vodu a vše dobře rozmícháme na kašičku, aby se prášek úplně rozpustil. Podle potřeby můžeme přidat ještě trochu vroucí vody. Do větší misky rozklepneme vejce a během šlehání k nim průběžně (na třikrát až čtyřikrát) přidáváme polovinu zbylého cukru. Vyšleháme v hustou vaječnou pěnu.

Do další prázdné misky vlijeme vychlazenou smetanu ke šlehání, přidáme zbylý cukr a mixérem vyšleháme hustou šlehačku. Vymíchanou kašičku ze zeleného práškového čaje přidáme k našlehaným vajíčkům a pomocí mixeru spojíme dohromady. Pak přidáme šlehačku. Ušlehanou smetanu už do směsi vmícháme jen zlehka. Základ zmrzliny uložíme na tři až čtyři hodiny do mrazáku a v průběhu mražení párkrát vytáhneme a důkladně promícháme, aby se nám nevytvořily krystalky vody.

Zdroj: Matcha zmrzlina s exotickým ovocem a vánočním překvapením; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/matcha-zmrzlina-s-exotickym-ovocem-vanocnim-prekvapenim  [On-line 16.12.2015]

You must be logged in to post a comment.


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.