reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Ořechový dort s čokoládou

 • 160 g nasekaných pekanových ořechů
  3 polévkové lžice kakaa
  90 g hladké mouky
  1 kávová lžička kypřícího prášku
  190 g hnědého třtinového cukru
  250 g povoleného másla
  4 ks bílků
  4 ks žloutků

na čokoládovou polevu:

 • 140 g kvalitní čokolády
  112 g krystalového cukru
  180 ml vody
  3/4 kávové lžičky másla

na ozdobu:

 • plátky čokolády
  ovoce

Povolené máslo vyšleháme, postupně do něj přidáváme hnědý třtinový cukr a žloutky. V druhé míse si z bílků vyšleháme tuhý sníh. Ve třetí misce si připravíme směs mouky, kakaa, nasekaných ořechů a kypřícího prášku, kterou důkladně promícháme. Máslo, vyšlehané s cukrem a žloutky, zlehčíme přidáním sněhu z bílků, a poté po částech přisypáváme směs mouky, kakaa, ořechů a kypřícího prášku. Dobře promíchanou hmotou naplníme dortovou formu a pečeme na 180 stupňů asi půl hodiny podle výkonu naší trouby. (Délka pečení dortu je skutečně různá podle typu a výkonu trouby, při zkoušce byl dort hotov za půl hodiny, při natáčení u diváků to pak v jiné troubě trvalo hodinu. Z toho důvodu je nutné zkoušet špejlí, jestli je dort hotov.)
Po upečení dortu si nachystáme čokoládovou polevu. Připravíme si cukrový rozvar, tedy svaříme cukr s vodou, tzv. na nit, což je na 103 stupňů, zchladíme ho a opatrně vmícháme do čokolády rozpuštěné s máslem. Důkladně vymícháme a nalejeme na připravený dort.
Po ztuhnutí polevy dort podle vlastní fantazie dozdobíme plátky čokolády a ovocem.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/64-orechovy-dort-s-cokoladou/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− 5 = jedna


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.