reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Penne nela forma

Penne v sýru

(4 porce)

 • 400 g těstovin penne
  16 cherry rajčat
  3 dl rajčatového protlaku
  1 dl smetany
  konzumní líh
  2 stroužky česneku
  bazalka
  sýr typu parmazán
  olej extra virgin
  sůl

Penne uvaříme v osolené vodě do podoby „al dente“. V pánvi na oleji orestujeme stroužky česneku, přidáme nakrájená cherry rajčátka a chvilku povaříme, aby změkla. Česnek odstraníme, do pánve nalijeme rajčatový protlak a trochu jej zředíme vodou z těstovin. Povaříme, dochutíme solí a pár lístky bazalky, zalijeme smetanou a můžeme promíchat s penne. Pokud budete připravovat penne v sýru jako Emanuel, je potřeba nalít do sýru asi 1 dl konzumního lihu a zapálit jej, sýr se mírně roztaví. Poté do něj dáme směs z pánve, promícháme, aby se sýr nabalil na těstoviny a můžeme podávat.
Pokud nemáme sýr, ve kterém by byla tato příprava vhodná, těstoviny klasicky naservírujeme na talíř a posypeme strouhaným parmazánem.

Zdroj: S Italem v kuchyni iprima TV Prima Makro http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Penne-nela-forma/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


7 + pět =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.