reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

Poslední tip, trik či komentář

reklama

 

Pohádkový dortík (piškotový dort)

  • cukrářské piškoty puffino 400 g
  • cukr 120 g
  • máslo 125 g
  • kompotované mandarinky 2 konzervy
  • citronová želatina
  • smetanová lučina 200 g
  • smetana ke šlehání 500 ml

Část piškotů dáme stranou a rozpůlíme je. (Množství těchto piškotů určí velikosti formy, kterou máme k dispozici. Piškotů musí být tolik, abychom z nich kolem okrajů formy postavili „plůtek“). Zbylé piškoty rozemeleme (rozmixujeme) na prášek a smícháme s rozměklým máslem. Utvoříme drobenku a do dortové formy vyložené pečicím papírem na dno nasypeme tři čtvrtiny této směsi. Poté po obvodu formy zapícháme půlky piškotů cukrovou stranou ven.

Scedíme mandarinky, nakrájíme je na kousíčky a smícháme s Lučinou a cukrem. Do šťávy vsypeme citronovou želatinu, necháme projít varem a ihned zchladíme. Vychladlou šťávu přilijeme ke směsi z nakrájených mandarinek a na závěr přidáme ušlehanou šlehačku. Vše vlijeme do připravené dortové formy vyložené piškoty a posypeme zbylou drobenkou.

V ledničce necháme ztuhnout nejlépe přes noc. Pokud spěcháme, můžeme dát na chvilku i do mrazáku.

Zdroj: Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/pohadkovy-dortik [On-line 30.1.2012]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


sedm − 1 =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.