reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Pomerančové růže

Suroviny:

  • chlazené listové těsto
  • 0,1 dcl pomerančové marmelády
  • cukr krystal na ozdobení

1) Troubu si předehřejte na 200°C. Listové těsto rozválejte na tenký obdélník, a ten potřete vrstvou pomerančové marmelády. Potom stočte do „rolády“. Tuto roládu překrájejte na cca 5 cm dlouhé válečky. Každý z nich na jedné straně smáčkněte, tak aby se na druhé rozevřel, a touto smáčknutou stranou postavte na suchý plech (trochu přitlačte, aby byly růže stabilní). Posypejte krystalovým cukrem, který bude dělat dojem „rosy“.

2) Upečte v troubě dozlatova (trvá to cca 20 minut podle trouby). Prvních deset minut troubu neotevírejte, listové těsto to nemá rádo.

Zdroj: Pomerančové růže; Karolína-domácí kuchařka – TV Prima http://www.iprima.cz/karolina/recepty-na-bleskovky-od-karoliny?special=773951 [On-line 20.10.2014]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


6 − = tři


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.