reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Rakvičky

 • 600 g cukru moučky
  40 g vajec
  200 g žloutků
  1 sáček vanilkového cukru
  100% tuk na vymazání

na dozdobení:

 • šlehačka
  čokoládová poleva
  cukrová poleva

Cukr, žloutky, vejce a vanilkový cukr vyšleháme do pevné pěny. Tou naplníme do dvou třetin formičky, které jsme předem vymazali povoleným 100% tukem, otočili dnem vzhůru, aby přebytečný tuk odkapal a nechali v chladu ztuhnout.
V troubě předehřáté na 110°C pečeme tak dlouho, dokud rakvičky nenaběhnou a na povrchu neztvrdnou, a poté za občasného odvětrávání trouby dosušujeme při 80°C, což může trvat čtyři až pět hodin. Jsou–li rakvičky po rozlomení uvnitř suché a nelepí, jsou hotové, a to znamená, že je po vychladnutí můžeme začít zdobit. Buď jednoduše šlehačkou, nebo je nejdříve namočíme do rozpuštěné čokolády, a až čokoláda zaschne, naplníme rakvičku šlehačkou a shora podle fantazie ozdobíme cukrovou polevou.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/356-rakvicky/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


dva × = 10


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.