reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Sladká rýže s mangem

Ingredience

  • 1 hrnek lepivé rýže (tzv. sticky rice, k dostání v obchodech s asijskými produkty) 1 kus
  • hrnky vody 2 kusy
  • 2 – 3na malé kousky nakrájená manga 3 kusy
  • 1/2 hrnku + 1 lžíce palmového cukru 1 dávka
  • plechovka dobrého kokosového mléka 1 kus
  • sůl 1 špetka

1.Rýži namočte alespoň na tři hodiny do vody. Poté ji dejte do hrnce a přimíchejte tři čtvrtě hrnku vody se čtvrtkou plechovky kokosového mléka, špetkou soli a lžící cukru. Přiveďte k varu, přikryjte poklicí, aby mohla unikat pára, ztlumte plamen a vařte asi dvacet minut. Sundejte z ohně a nechte ještě dojít asi pět minut v hrnci.

2. Mezitím si připravte krém: Do malého hrnce dejte zbytek mléka, čtvrt hrnku cukru, špetku soli a na mírném plameni vařte asi pět minut. Krém byste neměli přivést k varu, jinak přijdete o úžasnou kokosovou chuť. Pokud je krém málo sladký, přidejte ještě cukr, pokud je příliš sladký, přidejte kokosové mléko. Krém přimíchejte do rýže, přidejte nakrájené mango a podávejte.

Zdroj: Zapečené lodičky plněné kuřecím masem; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/sladka-ryze-s-mangem [On-line 22.03.2013]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


osm − = 6


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.