reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Tvarohový koláč s lesním ovocem

na linecké těsto:

 • 160 g hladké mouky
  110 g másla
  50 g cukru moučky
  1 vejce
  1 citron

na tvarohovou náplň:

 • 250 ml šlehačky
  250 g tučného tvarohu
  3 vejce
  70 g cukru krystal
  1 citron

na ozdobení:

 • lesní ovoce (jahody, maliny, borůvky, ostružiny)
  želírovací hmota

Z hladké mouky, rozpuštěného vlažného másla, cukru, vejce a strouhané citrónové kůry uhněteme pevné těsto. Pracujeme svižně, aby se těsto tzv. „nespařilo“ a následně potom nerozpadalo. Na závěr ho dáme alespoň na půl hodiny do chladu, aby se odleželo.
Mezitím si připravíme tvarohovou náplň. Smícháme šlehačku s tvarohem, vejci, cukrem a citrónovou kůrou a směs pořádně promícháme.
Když je těsto odleželé, koláč můžeme dokončit. Na vále posypaném hladkou moukou vyválíme tenký plát, kterým vyložíme koláčovou formu. Poté vlijeme tvarohovou náplň. Pečeme na 160 stupňů 45 minut až jednu hodinu. Po upečení na koláč navršíme lesní ovoce a zlehka je přetřeme želírovací hmotou. Podle vlastní fantazie dozdobíme.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/173-tvarohovy-kolac-s-lesnim-ovocem/

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


7 − sedm =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.