reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Valentýnská jahodová srdíčka

 • 250 g šlehačky
  250 g jahodového jogurtu
  300 g jahod
  70 g moučkového cukru
  30 g plátkové želatiny
  kakaový korpus
  olej
  ozdobné plátky

na ozdobu:

 • ostružiny
  maliny
  borůvky
  čokoláda
  snítka máty nebo meduňky

na ozdobné pláty:

 • 300 g hladké mouky
  300 g másla
  300 g cukru
  300 g bílků
  potravinářské barvivo
  agarová poleva

Z kakaového korpusu vykrojíme srdíčka. Formičky vymažeme olejem a pokud se nám podaří vytvořit ozdobné plátky, vyložíme jimi vnitřní strany formiček. Pak do nich vložíme srdíčka z korpusu a poklademe je nakrájenými jahodami. Na náplň smícháme přislazený jahodový jogurt s rozpuštěnou želatinou a opatrně vmícháme ušlehanou smetanu. Vzniklým krémem formičky naplníme, povrch uhladíme a dáme vychladit nejméně na 90 minut, nejlépe však do druhého dne. Po ztuhnutí srdíčka ozdobíme nakrájenými plátky jahod, plátky čokolády, ostružinami, borůvkami a malinami, případně snítkou máty či meduňky.
Vzhledem k tomu, že výroba ozdobných plátků je jak na suroviny, tak i na postup náročná, můžeme místo nich boční strany srdíček po vyjmutí z formy potřít šlehačkou a obalit plátky mandlí, strouhanými ořechy nebo čokoládou.

Zdroj: Česká televize Kuchařská pohotovost http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169912986-kucharska-pohotovost/recepty/82-valentynska-jahodova-srdicka/

Valentýnská jahodová srdíčka

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


5 + devět =


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.