reklama


Celý strom kategorií receptů zde nebo využijte rozbalovací nabídku ↓↓↓.

reklama

 

Vepřové medailonky s ananasem, pečený brambor

  • vepřové medailonky z vepřové panenky 10 kusů
  • anglická slanina 10 plátků
  • 1 nepříliš zralý ananas
  • máslo 150 g
  • koření na vepřové maso 1 lžička
  • cherry rajčata 5 kusů
  • sůl a pepř na dochucení
  • špejle na ozdobení 1 balení


Ananas důkladně oloupeme a pokrájíme na centimetrová kolečka. Šťávu z ovoce při krájení zachytíme. Plátky ananasu osmahneme na másle z obou stran a ponecháme stranou.

Vepřové medailonky umyjeme a nakrájíme a co nejvíce přizpůsobíme velikosti koleček ananasu. Okořeníme a opepříme. Maso zprudka osmahneme na oleji a másle půl na půl asi dvě minuty z obou stran. Naskládáme je do pekáčku, mírně podlijeme vodou a pečeme v troubě do úplného změknutí. Anglickou slaninu před koncem pečení poklademe na maso, aby se hezky zbarvilo a nevysušilo. Pokud je maso hotové už na pánvi, slaninu osmažíme na pánvi ve výpeku z medailonků. Šťávu, která zbyla na pánvi, smícháme se šťávou z ananasu a dochutíme solí, popřípadě pepřem.

Maso vyjmeme z trouby. Na talíř umístíme dva medailonky, které proložíme kolečkem ananasu. Na špejli napíchneme slaninu a zapíchneme ji do medailonku. Na hrot špejle napíchneme cherry rajče.

Brambory na přílohu oloupeme, umyjeme, nakrájíme na měsíčky a osolíme. Dáme je upéct do trouby na pečícím papíru. Pokapeme olejem.

Zdroj: Vepřové medailonky s ananasem, pečený brambor; Prostřeno TV Prima http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/veprove-medailonky-s-ananasem [On-line 13.3.2012]

loading...

Vložit komentář

 

 

 

Můžete využít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


7 + = jedenáct


Chybný obsah? Nevhodný příspěvek nebo reakce? Nelezli jste technický problém? Prosím, nahlaste nám jej za pomoci formuláře zde >>. Děkujeme. Dříve se prosím ale zkuste podívat na často kladené otázky, jestli nenajdete odpověď tam >>.